Реклама
Култура[тор]

„Боречкиот клуб“ се враќа во форма на стрип!

Реклама

Популарниот писател Чак Палахњук потврдил дека активно работи на продолжение на својот култен роман „Боречки клуб“ (ориг. “Fight Club”); кој што своевремено Дејвид Финчер го претвори во хит филм со Бред Пит и Едвард Нортон и дека продолжението ќе биде стрип.

fajtklab1

Маркетинг

Писателот првата информација ја даде утрово на својот Твитер профил, а излезе дека веста во светот на медиумите ја испратија уште во петокот претставници на издавачката куќа.

Вистина е. Челси Кејн (писателка и колумнистка) ме запозна со уметниците кои работат за Marvel, DC и Dark Horse и тие ме запознаа со креативниот процес. Најверојатно тоа ќе биде серија лос книги, односно стрипови, кои ќе се надоврзат на приказната десет години покасно од крајот на Тајлер Дарден. Денес Тајлер ја раскажува својата приказна и всушност го демне Џек, додека чека да се врати. Џек воопшто не се ни сомнева, а на Марла ú е досадно. Нивниот брак виси на конец, а досада на предградието ги убива однатре. Дури кога ќе го снема нивниот син (кој што го киднапира Тајлер), Џек се враќа од таму од каде што има ’побегнато‘.

fajtklab2

Маркетинг

Секако дека приказната ќе биде мрачна и конфузна, а поради обврските од договорот, нема да се појави уште некое време. Следната година во план е „Прекрасниот Ти“, а потоа следи мојата збирка на раскази. Мислам дека издавачите ќе ми дозволат првата епизода од стрипот да се појави во текот на 2015 година“.

Што мислите вие за продолжението на ова навистина култно ремек дело? Дали и од ова може да произлезе нова книга, а потоа и филм?
А пред тоа да се потсетиме на приказната за најдобриот клуб за психофизичка надградба и современ начин на искажување на анархистичките и антиглобалистички ставови!

{youtube}SUXWAEX2jlg{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button