Реклама
Коса

Боб фризура со бранови за само 2 минути

Реклама

Доколку имате боб фризура, еве ве едноставен совет како да ја освежите со природни бранови и тоа за само две минути.

Маркетинг

# 1. Првото нешто што треба да го направите е да нанесете средство за заштита од топлина на чистата и измиена коса, па потоа да ја исушите со фен или да ја оставите да се исуши сама.

# 2. Нанесете малку спреј за витканици кога ќе ја чешлате косата и тоа на секој прамен посебно.

# 3. Издвоете малку подебели прамени и обработете ги со пегла. За да станете природно разбушавени, прамените виткајте ги во разлилни насоки (едни во една, другите во друга насока).

Маркетинг

# 4. Повторете ја постапката се додека не ја опфатите косата целосно. Витканиците не треба да ги правите од коренот, туку од средината кон крајот на косата.

# 5. Откако ќе ја поминете целата коса, нанесете силикон за коса на прстите и во тенок слој нанесете го на врвовите од косата. Погледнете!

{youtube}UMz9wEJ_ZE0{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button