Реклама
Коса

Боб фризурите се повоторно во мода! Па, што чекате?

Реклама

Боб фризурите се вратија во мода!

Маркетинг

Jennifer Aniston

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=1 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Ова можеме да го тврдиме бидејќи во последно време можеа да се забележат многу славни фаци украсени со различни варијанти на оваа фризура. Дозволете да ви ги покажеме главните предводнички кои можат да ви послужат како пример доколку се одлучите да ја смените фризурата и да направите еден модерен боб.

Маркетинг

Скратете ја вашата коса и изберете модерна боб фризура, како една од овие славни девојки. Единственото прашање кое треба да го одговорите е дали сакате сосема кратка боб фризура или пак подолга, до рамениците.

Alexa Chung

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=2 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Alicia Keys

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=3 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Brooklyn Decker

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=4 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Cameron Diaz

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=5 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Emma Watson

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=6 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

January Jones

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=7 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Kate Bosworth

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=8 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Olivia Palermo

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=9 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Rita Ora

{JFBCLike url=http://stipka.com.mk/moderna/beauty/11305-bob-frizura-moda?slika=10 layout=button_count show_faces=true width=50 action=like font=verdana colorscheme=light}

Па која од овие боб фризури ви се допаѓа најмногу – кратка како на Камерин Диаз, разбушавена како на Рита Ора, долга како на Кејт Босворт или со локни како на Џенифер Анистон?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button