Реклама
Култура[тор]

Blur ќе добијат награда

Реклама

Damon Albarn и компанија чекорат по стапките на музичари како Paul McCartney, Oasis и Queen.

Маркетинг

На 21 февруари 2012, во Лондон, на бендот Blur ќе му биде доделена наградата за „Исклучителен допринос во музиката“. Damon Albarn ја отпоздрави оваа одлука со коментар дека наградава е „признание за сé што досега има направено овој бенд и сите потешкотии низ кои прошол“. Гитаристот Graham Coxon додава: „Да се биде во бендов волку долго е некоја врста патување низ времето.“

Досегашни добитници на оваа награда се ривали од Brit-pop ерата: Oasis, Paul McCartney, The Who, U2  и Queen.

Маркетинг

Blur планираат да почнат со настапи наредната година, но тоа најверојатно ќе го направат низ Америка.

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button