Реклама
Култура[тор]

Бетмен: Враќањето на темниот витез

Реклама

Студиото Ворнер Брос кое стои зад филмот „Бетмен: враќањето на темниот витез“, ја откажа премиерата во Париз поради големата трагедија што се случи во Колорадо, САД.

Имено, тие веднаш по објавувањето на веста за убиствата во Колорадо, ја откажале премиерата како и сите интервјуа со актерите. Исто така, од студијото одлучија и да не ги објавуваат податоците за заработувачката од филмот преку викенд (т.е. до денес), иако медиумите во Америка веќе објавија дека филмот само во петокот заработил преку 75 милиони долари.

Маркетинг

Еве некои сцени од филмот:

{simplepopup}

Маркетинг

{/simplepopup}

 Војна зона 

„Бетмен постои повеќе од 70 години и има голема причина што тоа е така“, рече режисерот Christopher Nolan по премиерата на овој филм во Лондон.

 Жена или мачка? 

Anne Hathaway им се приклучи на „бетменците“  со нејзината ролја како „жена мачка„ . „Christian е неверојатен актер и навистина е интересно да се помине време со него“ – изјави Аnne за Бетмен.

 Brawly Bane 

Tom Hardy фатен во емоционална поза додека го портретира неговиот злочест лик на сцената.

 Bane и Batman 

„Тој на многу начини изгледа војнички“ – изјави Hardy за неговиот борбен стил. „Бане е брутален!“

 Batcycle! 

Бетмен го вози својот мопед за да му скрши кичма на некој криминалец.

 Мачка и „глушец“ во прегратки 

Мачката и глушецот танцуваат. Мачката се плаши да не и одлета пленот.

 Мачка фашионистка 

Hathaway во една пригода изјави за медиумите– „Вљубена сум во овој секи костим“. И навистина костимот е преубав, особено за оние што имаат склоност кон латексот!

 Мачка на вжештен чопер  

Па ова моторче одлично го јава и оваа одлична мачка.

 Враќањето на белокосиот батлер 

Michael Caine се врати во трилогијата како батлер на Бетмен. „Овој батлер е како хуманоиден компјутер“ – рече тој за неговиот лик во филмот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button