Реклама
Култура[тор]

Flight Facilities: Бенд кој успеа преку Facebook

Реклама

FOREIGN LANGUAGE  е официјалното видео на Flight Facilities – анонимен бенд кој што се појави преку социјалните мрежи Myspace и Facebook и бенд којшто веќе подолго време е на врвот на радио топ листите во светот.

Тие најпрво се преставуваа како дуо кое што доаѓа од Trinidad and Tobago но подоцна е откриено дека тие всушност се од Сиднеј, Австралија. Видеото е на францускиот режисер Dimitri Basil, кој го има направено да изгледа како да е од 70 тите, а женскиот вокал е на Jess Higgs. Па, пријатели/ки, појачајте ги звучките и припремети ги вашите увца за нешто префинето.

Маркетинг

{vimeo}33686959{/vimeo}

Читај ја нашата музика тука!

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button