Диети

Банана диета

Реклама
Реклама

Еве една лесна и едноставна диета со помош на која ќе го прочистите организмот, ќе го разубавите тенот и секако – ќе се ослободите од 3 до 5 килограми.

ПОНЕДЕЛНИK

Маркетинг

Доручек: фрапе од банана (измешајте 1 банана и чаша млеко), една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: јогурт со четири големи лажици житарици, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: една чинија спанаќ, 100 г свежо кравјо сирење, малку црн леб

ВТОРНИK

Маркетинг

Доручек: фрапе од банана, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: житарици со млеко, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: тврдо варено јајце, парче црн леб, овошна салата од една банана и неколку парчиња ананас

СРЕДА

Доручек: фрапе од банана, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: мешана салата со туна, три двопека, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: една чинија спанаќ, парче црн леб, парче моцарела во големина на едно јајце

ЧЕТВРТОK

Доручек: фрапе од банана со бадеми, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: 120 г. динстан бакалар со лажичка маслиново масло и лимон, салата од рукола, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: 60 г. тестенини со свежи патлиџани

ПЕТОK

Доручек: фрапе од банана со бадеми, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: 100 г. пилешка шунка, печена пиперка со маслиново масло и лимон, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: рижото со пиперки, салата од свежи патлиџани, зачинета со малку маслиново масло

САБОТА

Доручек: фрапе од банана со бадем, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: 120 г. пилешки гради, печена пиперка со маслиново масло и лимон, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: тестенини со патлиџани, динстани тиквички, малку цреши

НЕДЕЛА

Доручек: фрапе од банана, една чаша чај
Ужина: сок од еден цитрон, помала банана
Ручек: 120 г. пилешки гради, пропржени на малку маслиново масло, мешана салата, помала банана
Ужина: овошен јогурт
Вечера: шпагети, печени патлиџани, јаболка.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button