Реклама
Култура[тор]

Another level на свирење Чело

Реклама

„Некои луѓе освен талентот за музика, имаат и одлична фантазија, па така при своите музички перформанси, создаваат уникатни моменти кои сите не воодушевуваат.“ 

Маркетинг

Така на пример, овој музичар по има Kevin KO Olusola, ја изведува на свој прекрасен начин познатата соло тема од Mark Summer – “Julie O”, додавајќи од (сега веќе) познатите вокални hip – hop ритмови и ја прави песната нешто сосема поинакво. Навистина ствар која вреди да се слушне – press play!

{youtube}T36A-H8dPhI{/youtube}

Маркетинг

altЧитај ја нашата Музика!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button