Реклама
Шминка

Нашминкајте се како ангелите на Викторија Сикрет

Реклама

Погледнете ја оваа шминка која е инспирирана од ангелите на Викторија Сикрет и која можете да ја искористите за состанок со „пријателот“ или за некоја друга забава.

Еве што вели девојката што го има постирано видеото на Јутјуб во кое прецизоно е опишано како можете да го направите истиот изглед:

Маркетинг

„Го гледав шоуто на Викторија Сикрет и следниот ден целото време размислував за нивниот прекрасен изглед и шминка. Да, девојките навистина се убави и облеката е супер и слатка, но јас најмногу бев инспирирана од нивната шминка. Се чувствував инспирирано од нивниот изглед, па еве ја и мојата верзија.“

{youtube}e9UPMZ97jWI{/youtube}

Маркетинг

А еве ги и продуктите што таа ги користи:

Лице

Make Up For Ever HD Foundation #140
Make Up For Ever HD Concealer #330
Mint Brush #20 – Concealer Blending Brush
Mac Blot Powder in Medium
Nars Laguna Bronzer
Mac Pink Swoon Blush

Очи

RMS Beauty cream shadow in Lunar
Mint Brush #24 – Pencil Brush
Mac Vanilla Pigment
Mint Brush #22 – Eyeshadow Brush
Make Up For Ever Star Powder pigment #946
Urban Decay Chopper e/s
Mint Brush #20 – Crease Brush
Mac White Khol Pencil
Ardell Demi 120 Lashes
Make Up For Ever  Smoky Lash Mascara
Mac Carbon e/s
Mac Girl Boy brow gel
Mac Lingering eyebrow pencil

Уста

Mac Subculture lip pencil
Mac Hue l/s
Mac Plink l/s
Mac Sugarrimmed gloss

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button