Реклама
Култура[тор]

Amy пристигна во Белград

Реклама

„Amy Winehouse вчера пристигна во Белград со тим од 30 помошници.“

Маркетинг

Сцената на Калимегдан на која што треба да настапува Amy е завршена. Широка е дури 52 метра. Концертот е во организација на Авалон продукција под наслов “Tuborg Ultimate Summer”. Започнува со настапот на регионалните бендови “Elemental”, “Zemlja gruva” и “Bei the Fish” со Каролина Гочева. Тие ќе настапуваат до 22.00, а потоа настапува Winehaouse, па Mobi…

alt

Маркетинг

alt

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button