Реклама
Култура[тор]

Алиса во земјата на чудата – фотографии

Реклама

„Без разлика дали сте 6 годишен или 95, маж или жена, сите се фасцинирани од приказната за Алиса во земјата на чудата.“

Маркетинг

И независно дали авантурите на малата Alice и целиот свет на писателот Lewis Carrol ви создава магична или сореална визија за работите, самата сторија секогаш останува залепена во вас. Уметник или пак само обичен љубител на уметност, оваа приказна најверојатно често пати ве инспирирала на различни начини и за различни нешта.

Во случај да барате повеќе инспирација, ние ви припремивме галерија на фотографии, инспирирани од Алиса во Земјата на Чудата. Направени се од фотографи од целиот свет и ќе ве воведат во неколку верзии или репрезентации на Алиса (и уште неколку други карактери од книгата). Се надеваме дека ќе ја „заскокоткаат“ и вашата имагинација и ќе ве потокнат на нешто убаво.

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button