Џесика Алба има нова фризура – одлична промена за дочек на новата пролетна сезона

Џесика Алба има беспрекорен стил

Таа е позната актерка, мајка и успешна деловна жена, но и негувана дама која секогаш изгледа беспрекорно и не дозволува да биде видена несредена. Таа за Нова година го роди своето трето дене, но брзо се врати во форма, а во пресрет на пролетта реши и да се почести со нова фризура.

Џесика овој пат довербата му ја даде на искусниот фризер Чад Вуд кој и ја скрати на средна должина, освежувајќи ја бојата и краевите и покажувајќи дека и мала промена може да направи голема разлика.

Fresh new look for Mama!! ??‍♀️ @jessicaalba #hair @chadwoodhair @honest_beauty

A post shared by @ chadwoodhair on

Видеото што познатата актерка го снимаше во салонот можете да го погледнете во продолжение

Wait! I like that piece !! ??‍♀️??? time lapse with @jessicaalba

A post shared by @ chadwoodhair on

[tptn_list]