Ако оваа пролет планирате да купите само еден фустан, нека биде ВАКОВ

И додека многумина истакнуваат дека секоја жена во плакарот треба да има мал црн фустан, ретки се оние кои еднакво внимание му даваат на овој важен модел – мал бел фустан.

ФОТО: bcaci.net

Како што пишува Who What Wear, многу познати дизајнери потврдиле дека малите бели фустани и оваа година ќе бидат на врвот на модната популарност.

Секако, тоа не значи дека нужно треба да имате мини бел фустан, посебно ако планирате да го носите на работа. Широките фустани во оваа чиста боја едноставно се непогрешлив избор кој моментално ви дава свежина и одморен изглед на вашето лице.

View this post on Instagram

☁️☁️☁️☁️☁️

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Моделот кој моментално е изразено популарен е оној со широки ракави, со оглед на тоа дека за овој моден детаљ се предвидува популарност и во наредните години.

Па, веќе знаете што треба да додадете на вашата шопинг-листа!

 

Facebook Comments
(Visited 111 times, 1 visits today)
Loading...