Реклама
Култура[тор]

Аца Лукас. Белградска Арена. 3 ноември

Реклама

„Еден од најпопуларните изведувачи на бившите ЈУ простори, Аца Лукас, ќе ги изненади своите обожаватели со концерт кој ќе се одржи на неговиот роденден на 3 Ноември во Белградската Арена.“

Маркетинг

На концертот за прв пат ќе бидат отсвирени неговите нови песни.

Целата идеја за овој концерт потекнува од неговата желба да им  се оддолжи на фановите кои постојано го пратат на неговите турнеи, па така тие сега ќе имаат ретка можност да го прослават неговиот роденден заедно со него.

Маркетинг

Концертот ќе се одржи во Белградската Арена (Bulevar Arsenija Čarnojevića 58, 11000 Beograd, Srbija) на 3 ноември.

{youtube}43Hpbwrirdo{/youtube}

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button