Aпсолутен ХИТ: Леб без брашно, ова е највкусната работа што треба да ја пробате! (РЕЦЕПТ)

Денес, сите се плашат од глутен, дебелина, дијабетес…

Оставете ги сите стравови зад себе и направете леб кој не дебееле и има добар вкус. Нема да ви треба брашно. Потребно ви е: 4 јајца,,100 мл вода, 90 грама ореви, 90 грама ленено семе, 90 грама семки од сончоглед, 90 грама семе од сусам, 90 грама семки од тиква, малку сол, половина лажичка сода бикарбона.

ADVERTISEMENT

Подготовка: Искршете ги јајцата и додадете сол и сода бикарбона, како и вода, а потоа смоелете ги сите семижа и оревите и така ќе добиете брашно месете го лебот. Печете 50 минути на 180 степени. Уживајте!

Facebook Comments
(Visited 234 times, 1 visits today)
Loading...