Реклама
Наши ѕвезди

9 години чекаа на ова: Сања и Слаткар пресреќни – честитки пристигнуваат од сите страни

Прекрасна причина за славење во домот на македонскиот рапер.

Реклама

Честитки не престануваат да пристигнуваат до Сања и Слаткар.

Познатиот рапер Марко Маринковиќ и некогашната манекенка Сања Николиќ се вистински пример за сите како се негува и одржува љубовта и после долги години брак.

ФОТО: Принтскрин

Секогаш со голем жар и љубов во очите зборуваат еден за друг.

Маркетинг

Долго време се заедно, а од 2014 година пловат во брачните води.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

Во секое свое интервју Марко не пропушта на некој начин да ја искаже својата љубов кон Сања.

Таа е неговата најголема инспирација и муза и раперот ѝ има посветено неколку песни.

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

Плод на нивната љубов е синот Моша.

Моша се роди пред 4 години на 15 април.

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

Во едно свое интервју Слаткар истакна дека тој и Сања 9 години се обидувале да добијат дете.

Моша е круна на нивната љубов.

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

По повод неговиот роденден, Сања и Слаткар му организираа тематска роденденска забава со Спајдермен.

Славниот пар ги дуваше роденденските свеќички заедно со славеникот.

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

ФОТО: Инстаграм / Марко Маринковиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button