55-годишната филмска дива заведува во новата фотосесија

Моника Белучи е дел од насловната страна на италијанското издание на „L’Officiel“.

Филмска дива изгледа сензуално и моќно на фотографиите направени во Париз од страна на фотографот Патрис ван Малдер.Моника Белучи е родена на 30 септември во 1964 во градот на Кастло во Лама. Започнува да работи како модел за да ги плати студиите за факултет на универзитетот за право во Перуџа.

ADVERTISEMENT

 

Филмсаката кариеар ја започнува на почетокот на 90 тите години. Но нејзината популарност започнува да расте во 2000 та година кога игра во италијанскиот филм „Малена“. Во ноември 2007 постанува заштитно лице за Интимисими. Во 3 август во 1990 год. склучила брак со францускиод актер Винсент Касел.Со кој има две ќерки.

 

Facebook Comments
(Visited 52 times, 1 visits today)
Loading...