Пребарајте во плакарите: 3 модни трендови кои ќе останат хит во 2020 година

Кога Ана Винтур дава интервју, сите модни дизајнери се претвораат во уво. А кога открива што најмногу ѝ се допаднало на модните ревии за 2020 година, веќе знаеме дека тоа ќе биде топ тренд! Во пролет и лето 2020 година дизајнерите, пред се’, ќе не’ облечат во најразлични дезени. Кои 3 парчиња облека треба да ги купувате оваа година? Дознајте во продолжение.

Мантил

После низата сезони во кои јакната со својата практичност ги потиснуваше другите модни решенија за преодниот период, мантилот е навистина број 1. На модните ревии за 2020 година внимание привлекоа и кратките модели, кои потсетуваат на јакна. Секако, моделот со кратки ракави ќе изгледа одлично и во спортска, но и во деловна варијанта.

ФОТО: Printscreen

Балетанки

ADVERTISEMENT

Рамните чевли се враќаат на големата врата, а посебно внимание привлекуваат моделите со детали, како што е ременче околу ногата или врв на чевлите во контрастна боја.

ФОТО: Printscreen

Чипка

Заборавениот, нежен материјал, се враќа на големата врата. Ако имате парче облека со чипка, подгответе го за сезоната која ни доаѓа наскоро!

ФОТО: Printscreen
Facebook Comments
(Visited 302 times, 3 visits today)
Loading...