3 клучни совети за оние кои се во врска со Стрелец: Никогаш не го правете го ова!

Ако сте во брак со Стрелец или засега во врска, веројатно сте по природа и енергична личност …

Сепак, вашиот партнер е еден од најсмешните, најпаметните и најгласните хороскопски знаци. Но, како да го привлечете неговото диво срце?Па, тајната лежи во една работа. Стрелците се навикнати да живеат во своите тела поинтензивно од другите хороскопски знаци.

Иако интелектуално се исполнети, тие ги обработуваат своите податоци пополека.Ако сакате да ја задржите љубовта во врска или брак, сè што треба да сторите е да го забрзате пулсот – да одите на заеднички прошетки, да спортувате и да уживате на отворено.Парот што патува заедно останува заедно, барем кога еден од нив е Стрелец.

Стрелците по природа е авантурист и ништо не го возбудува повеќе од добро старо патување – тие го гледаат тоа како времето кое го поминувате заедно, можност да уживате во музиката, локациите и храната.

Ако тие се на едно место премногу долго, Стрелецот станува нервозен, влијае на секој аспект од нивниот живот, вклучително и бракот и врските. Кога се во движење, тие се мирни и уживаат во секој аспект од животот.Како еден од најинспиративните знаци на зодијакот, Стрелецот може да ве боцне во вистинско време, кога најмалку го очекувате.

Иако сакаат да бидат во центарот на вниманието, Стрелецот исто така сака да биде партнер во комедијата што ја создаваат. Слободно можете да одговорите на нивните саркастични коментари, но не бидете злобни и доживејте вистинска романса.

(Visited 131 times, 1 visits today)