Џесика откри поради која вежба има совршени нозе и задник

Ако сакате да имате преубаво и извајано тело како на познатата актерка, тогаш треба и поштено да се потрудите.

Фото: Инстаграм/ Џесика Бел

Убавата холивудска актерка Џесика Бел досега многу пати ни има покажано дека без проблем ги прави и најнапорните вежби во теретана, а сега ни откри благодарение на која вежба има така одлично извајани нозе.

Денот кога треба да се вежбаат нозе е еден од најтешките, тоа го знаат сите што барем еднаш вежбале во теретана, а Џесика очигледно не се плаши од вежбите со кои ќе ги активира листовите, бутот и задникот.

Нејзиниот тренер објави видео на Инстаграм со кое покажа како Џеси вежба посветено на својот тренинг и која вежба најчесто ја практикува за да има совршени нозе.

 

Тој во описот на видеото напиша дека на Џесика и поставил предизвик за 8 секунди да го спушти телото во скејтерски чучањ. Вежбата е толку тешка и напорна што најдобро е да се изведе само по 6 пати од секоја страна, а Џесика очигледно тоа може да го направи без проблем.

Facebook Comments
(Visited 304 times, 1 visits today)