Кожа и нокти

Џенифер Лопез на 54 години покажа како изгледа без шминка и ги „ШОКИРАШЕ“ сите – Нормално е да те мразат и завидуваат

Џенифер во видеото откри дека секој ден, уште од своите рани дваесетти години, нанесува крема за сончање...

Џенифер Лопез е позната по своите гламурозни комбинации, но овој пат ги изненади сите покажувајќи се во природно издание.

Таа позираше без грам шминка, а нејзините бројни обожаватели се воодушевени што ја гледаат во вакво издание.

Пејачката на својот Инстаграм покажа како изгледа нејзината рутина за нега на лице, снимајќи се без грам шминка на лицето.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

„Без филтри, Целосно јас. Ова сум јас на 54 години, блескава и среќна“, напиша под видеото и веднаш доби бројни комплименти.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Имам 35 години, а таа изгледа помладо од мене, коментираше една жена под видеото што стана вирално на интернетот.

Некои луѓе едноставно не можат да се носат со фактот колку си убава, и напиша друга корисничка на интернет.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Но не беа сите задоволни од оваа снимка.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Имено, имаше и такви кои ја критикуваа дека користи филтри, но другите веднаш застанаа во нејзинат одбрана.

„Хејтери, одете си. Тука само блескаме“, коментираше една обожавателка, а друга го порача следново:

„Имаш 53 години и изгледаш толку природно и прекрасно. Нормално е луѓето да те мразат и завидуваат“ напиша таа под видеото.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, Џенифер во видеото откри дека секој ден, уште од своите рани дваесетти години, нанесува крема за сончање, истовремено нагласувајќи дека со тоа треба да се почне од рана возраст.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Маркетинг

Поврзано

Back to top button