Џенифер Анистон ја покажа својата природна коса

И еве како изгледа природната коса на ennенифер Анистон!

Актерката Џенифер Анистон беше трендсетер во деведесеттите години и жените ширум светот масовно ја имитираа нејзината фризура, која го доби популарното име „Рејчел фризура“ според ликот кој тогаш глумеше во серијалот „Пријатели“.

ADVERTISEMENT

Џенифер ја имаше само во првите две сезони од серијата, но остана запаметена.

Оттогаш, таа главно негува коса со средна должина, која најчесто ја носи ослободена и изгледа дека не проба премногу, иако тоа не е точно.

Поточно, долгогодишната фризура на Џенифер Анистон, Крис Мекмилан, која е исто така заслужена за „Рејчел фризура“, ја сподели на Инстаграм нејзината фотографија од неодамнешниот настан што го открила и открила дека нејзината природна коса е брановидна. “Овие се природни кадрици на Џенифер. Нејзината коса е природно исушена и минимално стилизирана со пресврт”, напиша фризерот на актерката.

Се чини дека сите овие години грешевме дека Џенифер има права коса. „Кога бев малечка, имав права коса до задникот. Тогаш мајка ми ми дозволи да направам што сакав и за жал ја исеков косата. И, сè додека не ја исеков косата, сфатив дека имам кадрици“, рече таа. Ennенифер Анистон.

Facebook Comments
(Visited 293 times, 1 visits today)
Loading...