Ќе се истопите кога ќе ја видите Цеца во ова издание – погледнете како најпознатата баба на Балканот ужива со своето внуче!

Најсимпатичното видео од познатата баба и нејзиниот внук

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Балканската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ објави видео од кое можеме да видиме како малиот Жељко ужива додека ја слуша нејзината песна.

Видеото го направи снаата на цеца, Богдана Ражнатовиќ, која го снимаше својот син во преубав момент и ги воодушеви сите.

На видеото детето се гушка со своето кадифено мече, а потоа започнува познатата песна од Цеца „Те сакам“ која малиот Жељко очигледно ја обожава.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Внукот на Цеца видно расположен и весел играше на нејзината музика додека неговата мама го снимаше.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Популарната пејачка симпатичното видео го сподели на својот профил со неколку срциња и ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Цеца потоа објави уште едно видео, но овој пат таа заедно со Жељко си игра во игротека, влезена во просторот за деца.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Таа беше облечена во сив плетен фустан, а на видеото што го објави на својот профил напиша:

„Кој е тука бебе?“

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Уште една глетка што ќе ве разнежни

Инаку, Жељко Ражнатовиќ и неговиот братучед Зоран Шијан, синот на сестрата на Богдана, Бојана Родиќ, откако се родија се центарот на светот на нивните родители.

Тие кога времето го минуваат заедно во семејниот дом на Родиќ во Тител, кај родителите на познатите сестри, имаат свое посебно катче во куќата кое е наместено специјално за нив како во бајките.

Бојана Родиќ неодамна на својот Инстаграм покажа како изгледа просторијата која е специјално декорирана за нејзиниот син Зоран Шијан и братучедот Жељко Ражнатовиќ. Тие неретко престојуваат во семејната куќа во Тител, а за нивното доаѓање секогаш сé е подготвено на ниво.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Тие имаат своја соба во која доминираат златни и сини бои, и целата е опремена како и двајцата би уживале.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Младата мајка Бојана го забележа моментот додека Зоран и Жељко спијат во креветчињата, па го покажа местото кое што е уредено како во бајките и ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

„Како баба и дедо“, напиша Бојана под видеото што го сподели на Инстаграм и ја означи својата мајка Даниела.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од тоа како Цеца го минува времето со своето внуче.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ
(Visited 6.648 times, 1 visits today)