Реклама
Вирално

Ќе се изненадите како изгледа Никола Груевски денес – коментарите многу кажуваат, „Бог и батина“

Еве што можат да направат од еден човек години поминати во бурниот македонски политички живот

Реклама

Некои политичари во Македонија ги гледаме веќе со децении, додека некои се на почетокот на својата политичка кариера.

Но сите тие со текот на годините се менуваат, впрочем како што се менуваат и оние што некогаш биле на власт, па заминале во опозиција.

Еден од нив е и Ника Груевски, поранешниот премиер кој е во бегство, но кој и денес привлекува внимание со секоја своја објава на социјалните мрежи. Тој е поприлично активен во последните неколку дена, откако започна кампањата за изборите во Македонија, а деновиве објави и една фотографија на својот Инстаграм од која можеме да видиме колку и дали се променил за овие години.

Маркетинг

Имено, Никола е роден 1970 година, а станува министер на млади години, во декември 1999 година, кога има само 29 години.

Маркетинг

Оттогаш досега тој се има променето, сепак поминале 25 години, но според неговата последна фотографија тој и денес изгледа речиси исто како и на почетокот од својата политичка кариера.

За сиве овие години многу негови колеги го променија „дресот“, но се променија и физички – едни изгледаат остарено, но други пак – поприлично се здебелиле, посебно откако се „дочепале“ до фотелјата, а некои пат го променија имиџот и сега изгледаат речиси непрепознатливо.

Но што направија децениите политички живот со Никола, како и животот во бегство, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Никола Груевски

Инстаграм/ Никола Груевски

Инстаграм/ Никола Груевски

Oва се и коментарите од неговите следбеници….

Инстаграм/ Никола Груевски

Инстаграм/ Никола Груевски

Инстаграм/ Никола Груевски

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button