Ќе се изненадите како изгледа куќата на Брена во Мајами – нема ништо ЛУКСУЗНО на неа за разлика од јахтата и куќата во Белград

Монтажна куќичка, обична кујна и грди плочки

Плацот што познатата фолк пејачка Лепа Брена го поседува во САД опкружен е со скапи вили, но тие наводно имаат просечна куќа во американски стил.

Покрај луксузната вила што ја има во Белград и станот во Монте Карло, Брена поседува и куќа во Мајами.

И покрај тоа што погледот од куќата гледа кон морето, оваа недвижнина наводно не е ништо луксузна.

Куќата е изградена во 1950 година, во монтажен американски стил.

Во дворот има мал базен, а куќата е опкружена во прекрасни вили, па меѓу нив изгледа како гаража за тинејџерски рок бенд.

Како што пишуваат медиумите, куќата има два тоалета, кујна и трпезарија, кои се направени со обични плочки.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Што се однесува пак до куќата во Белград, веќе и врапчињата знаат дека пејачката има луксузен дом.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Во прашање е просторна куќа со голем двор во кој има базен каде Брена и Боба го минуваат времето кога се дома.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Целата куќа е средена со скап мебел, а пејачката внимавала на секој детаљ кога го уредувале ова место.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Покрај оваа куќа, таа има и стан во Монте Карло, но и луксузна јахта за која неодамна издвоија два милиони евра.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Познатата фолк пејачка ова лето уживаше со своето семејство и пријателите пловејќи низ Медитеранот со јахтата која можете да ја видите во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Како што може да се прочита во српските медиуми, јахтата на познатата пејачка е долга 30 метри и за неа пејачката наводно има дадено шест милиони евра.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Ова луксузно пловило на Брена има шест спални соби и пејачката заедно со семејството речиси цело лето го помина пловејќи низ Медитеранот и Јадранското море.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

7

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена
(Visited 285 times, 1 visits today)