Реклама
Наши ѕвезди

Ќе се изненадите како изгледа Благица Павловска без фотошоп и шминка – годините не и можат ништо

Благица е една од ретките пејачки што го прави ова

Реклама

Благица Павловска на 4 декември го прослави својот 65-ти роденден, кога доби голем број честитки од своите фанови.

Но и покрај тоа што е во седмата деценија од животот, таа е жена која и денес привлекува внимание со својот изглед.

Впрочем тоа може да се забележи и под секоја нејзина објава на Фејсбук, кога нејзините обожаватели не го кријат воодушевувањето што пејачката решила нешто да сподели.

Маркетинг

Фејсбук

Таа отсекогаш привлекувала внимание, а за неа слободно можеме да кажеме и дека е една од ретките ѕвезди кои немаат никаков проблем да се појават и во своето потполно природно издание, без грам шминка на лицето и без Фотошоп и филтри.

Маркетинг

Па така во една пригода Благица објави фотографија на која ужива додека се гали со мачето, но и нема ни грам шминка.

Фејсбук

Слична фотографија на нејзиниот официјален профил на Фејсбук сподели и едно козметичко студио, покажувајќи како нашата пејачка изгледа пред и по шминкање, без филтри.

Фејсбук

А како изгледа денес Благица, и тоа во опуштено издание, само за нејзините фанови, погледнете во продолжение…

Фејсбук

Повеќе од евидентно е дека Благица изгледа одлично за свои години, но и дека се уште го живее животот со полни гради.

Фејсбук

Таа со секоја своја објава привлекува внимание, а нејзините бројни обожаватели се надеваат дека познатата пејачка и во иднина ќе продолжи да го прави тоа, па дури и почесто, впрочем како што тоа го прават и нејзините помлади колешки.

Фејсбук

Фејсбук

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button