Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

Ќе се изненадите каква убавица е ќерката на Павле Витанов – гордиот татко има со што да се пофали (видео)

Наследничката на Павле и неговата сопруга е македонска оперска дива која ќе ве освои со својот глас

Огласи 3

Победникот од минатата сезона во „Никогаш не е доцна“, Павле Витанов, ги воодушеви сите со својата објава на Фејсбук.

Имено, пејачот сподели видео од неговата ќерка Јаворка која на еден концерт ја изведува познатата „Винска песна“ на Џузепе Верди.

Нејзиниот фантастичен глас ги воодушеви сите, а гордиот татко под видеото што го сподели на Фејсбук напиша:

„Горди на нашата ќерка, изведба на дуетот “Libiamo ne’ lieti calici” од операта “La Traviata” (Giuseppe Verdi)“, се пофали Витанов.

Фото: Фејсбук/ Јаворка Витанова

Инаку, ќерката на познатиот пејач, Јаворка Витанова, е млада оперска пејачка вработена во Националната опера и балет.

Со музика се занимава и синот на Павле, Ангел, кого пејачот го претстави додека се натпреваруваше во најпопуларното музичко шоу за ветерани на Балканот каде што беше еден од победниците.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Павле во ова шоу победи најмногу благодарение на своите Фејсбук фанови од кои цело време имаше голема поддршка.

„Наградата е во мои раце и тоа ми е супер. Јас за време на пандемијата пеев на Фејсбук, тогаш добив и следбеници таму. Знаев дека имам поддршка, но дека имам толкава навистина не очекував“ беше искрен струмичанецот по победата во шоуто.

Фото: Фејсбук/ Павле Витанов

Фото: Фејсбук/ Павле Витанов

Фото: Фејсбук/ Павле Витанов

Фото: Фејсбук/ Павле Витанов

Маркетинг

Поврзано

Back to top button