Реклама
Наши ѕвезди

Ќе се изненадите каква убавица е снаата на Алачки – во венчаницата изгледаше како холивудска дива

Оваа млада дама е снаа на Алачки

Реклама

Познатата водителка и пејачка Адријана Алачки неодамна го ожени својот син Благоја кој го доби од бракот со Горан Алачки.

Тие претходниот месец направија свадба во еден познат ресторан во Скопје, а на свадбата гостите ги забавуваше Спасен Сијланоски.

На свадбата беше и пејачот Огнен Здравковски кој меѓу првите објави фотографии од веселбата на социјалните мрежи (види тука), а потоа тоа го направи и убавата невеста, Емилија Трајкоска-Алачки.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Емилија на свадбата носеше преубава бела венчаница, а нејзиниот избраник блескаше покрај неа во црн костум и бела кошула.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Инаку, Благоја иако е правник по професија, го наследи и талентот за музика од своите родители, Адријана и Горан Алачки.

Фото: Инстаграм/ Ирена Спироска

Своевремено со музика се занимаваше и неговата избраничка, која во 2021 имаше снимено и спот за песната „После тебе“.

Емилија е една прекрасна млада дама која со својот природен шарм привлекува внимание и на социјалните мрежи, а како изгледаше како невеста, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Првиот танц на Емилија и Благоја

Потсетуваме, Адријана и хармоникашот Горан кои беа повеќе од две децении во брак, покрај Благоја ја имаат и ќерката Грациела.

Фото: Фејсбук/ Адријана Алачки

Грациела во 2014 година се омажи со познатиот композитор и хармоникаш Игор Димовски, а плод на нивната љубов е ќерката Јана.

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Фото: Инстаграм/ Емилија Трајкоска-Алачки

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button