Ќе се изненадите каква убавица била во младоста мајката на познатиот МАКЕДОНСКИ актер – оваа жена и сега изгледа неверојатно!

Популарниот македонски актер ја покажа својата мајка, која уште од младоста била вистинска убавица.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Драган Спасов Дац е еден од најдобрите актери во земјава, со богата кариера зад себе.

Може да се пофали со многу театарски и филмски улоги.

Роден е во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје, Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, во класата на професорот Слободан Унковски.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Во една своја објава напиша дека за негови најголеми достигнувања ги смета неговите синови од првиот брак Јаков и Стефан, неговата прекрасна сопруга Весна и нејзината ќерка Јана, неколкуте улоги во театар, телвизија и филм.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Актерот е долги години во брак со неговата сопруга Весна. Често знае да објави и нивни заеднички фотографии на социјалните мрежи. Во една од нив во опис напиша

-Секој има некоја среќа…Мојата среќа се вика Весна.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Дац и Весна имаат навистина складен брак, а нивната љубов е подеднакво силна како првиот ден.

Тоа може да се забележи од нивните објави на социјалните мрежи.

Дац за време на карантинските денови успеа да ја развесели публиката со неколку песни кои ги отпеа заедно со Александар Митевски. Нивните песни беа вистинско освежување во деновите кога целата земја беше во карантин и сите бевме затворени дома, па ни требаше нешто да нѐ развесели. Најголема популарност секако стекна песната „Корона чао“.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

-Се забавувам и среќен сум со тоа што го правиме со Александар, а среќни се, според реакциите, и тие што нè слушаат. И тоа е театар, зашто ние се претставуваме – изјави Дац.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Деновиве Дац ја изненади својата публика со фотографија од неговата мајка Лидија Лучко Јеремиќ.

Лидија неодсмна славеше роденден, па многу нејзините пријатели и следбеници ѝ честитаа на Фејсбук.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Еден од нив секако беше и нејзиниот син Драган Спасов Дац.

– Среќен роденден мајко моја, напиша тој во опис на фотографијата од неговото детство на која позира со мајка му.

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Лидија Лучко Јеремиќ

Фото: Фејсбук / Лидија Лучко Јеремиќ

Фото: Фејсбук / Лидија Лучко Јеремиќ

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

Фото: Фејсбук / Драган Спасов Дац

 

 

(Visited 2.854 times, 1 visits today)