Реклама
CelebrityНаши ѕвезди

Ќе погодите ли колку години полни денеска водителката Ирена Спировска?

Овој роденден таа одлучи да си го прослави на море и замина во Црна Гора, поконкретно во Сутоморе.

Реклама

Со нејзината вита става, детинест дух, харизматична појава, модерен стил на облекување, негувана кожа… нашата водителка Ирена Спировска може секого да го прелаже дека има помалку барем 15 години.

 

Маркетинг

Денеска ѝ е роденден. И многумина ќе се изненадат кога ќе разберат дека Ирена денеска слави златен јубилеј од 50 години!

Маркетинг

Овој роденден таа одлучи да си го прослави на море и замина во Црна Гора, поконкретно во Сутоморе.

На својот инстаграм профил згодната Спировска сподели неколку фотографии во син костим за капење и шешир, како се разладува на плажа роденденски.

 

Кога си роден во јуни и си рaк во хороскоп, неизбежно е да го сакаш морето – напиша Ирена на објавата на стори.

 

Оваа дама не ги крие годините , па сподели со фновите дека полни 50 години.

Welcome 50!!!

Среќен роденден Ирена и од Гламур!

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .
Back to top button