Реклама
Наши ѕвезди

Ќерки манекенки: Погледнете какви убавици се наследничките на македонската пејачка

Во која човек попрво да гледа.

Реклама

Двете ќерки ја наследија убавината од мама Наташа.

Кавадарчанката Наташа Малинкова уште од своите тинејџерски денови е дел од македонскат музичка сцена.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

Најпрво како дел од бендот „Багаж“, а потоа продолжи со својата соло кариера.

Маркетинг

Наташа е една од нашие најзгодни и најубави пејачки.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

Се чини како времето да стои за неа, од година во година игледа сѐ подобро.

На цена е лавица, а дома грижлива и посветена мајка и сопруга.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

Таа и нејзиниот сопруг Кире Малинков се запознале уште како многу млади и веќе 2 децении успешно пловат во брачните води.

За него вели дека ѝ е најголема поддршка, секаде оди со неа и многу ѝ помага во градењето на кариерата.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

Она што можеби малкумина го знаат е дека сестра на Кире е познатата фолк-пејачка Ани Малинкова, па така Кире уште од претходно имал искуство како е да се минува животот со некој кој е дел од естрадата.

Круна на љубовта на Кире и Наташа, се нивните две прекрасни ќерки, Султана и Емилија.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

И двете не сакаат многу да се експонираат во јавност, но мама понекогаш знае да сподели нивни фотографии.

Од фотографиите може да се види дека и двете пораснале во неверојатно убави девојки.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

По повод роденденот на својот сопруг, Наташа сподели една семејна фотографија од нивното летување.

Наташа изгледа како да им е сестра на Султана и Емилија и сите три го одземаат здивот со убавината.

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

ФОТО: Инстаграм / Наташа Малинкова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button