Ќерката на Топалко се омажи во тајност – погледнете како изгледаше ВЕНЧАНИЦАТА, нејзиниот татко заплака кога ја виде

За тајната венчавка не знаеја ни нејзините најблиски

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Хелена Топаловиќ, ќерката на пејачот и некогашниот победник во „Ѕвездите на Гранд“, Милан Топаловиќ Топалко, го кажа своето судбоносно „да“.

Интересно е тоа што за нејзината венчавка Хелена не сакаше да знае никој, па се беше завршено во тајност, а за овој среќен и посебен момент во нејзиниот живот се дозна од она што го сподели на социјалните мрежи.

Имено, шармантната Хелена на својот Инстаграм објави неколку фотографии од кои можеме да видиме како изгледа нејзината венчаница. Таа на фотографиите е свртена со грбот, а може да се види и нејзиниот сопруг.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Хелена го промени и своето име на социјалните мрежи, па сега се преставува како Хелена Топаловиќ Алексиќ.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Инаку, Хелена се сврши пред 10 дена во Марбеља, а потоа со момчето замина за Ибица во луксузен хотел.

Повеќе за запросувањето прочитајте тука.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Тие уживаа на ова преубаво место на Ибица, но никој не претпостави дека толку брзо ќе се венчаат.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Младата блескаше во преубавата венчаница и не ја тргаше насмевката од нејзиното лице.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

По некое време се огласи и нејзиниот татко кој е силно поврзан со неговата ќерка.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Тој воедно и откри како реагираше кога неговата наследничка му ги јавила новостите.

„Знаев дека ќе дојде до веридба, но сепак кога ми испрати слика не можев да издржам да не заплачам од среќа. Веднаш добив чувство дека остарев“, изјави тој и откри кои особини по него треба да ги поседува еден „идеален зет“.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

„Идеален зет е оној со кого Хелена е среќна и успешна, а во нејзиниот избор не се сомневам“.

Инаку, Хелена порано беше во медиумите дека наводно е во врска со маж кој е оженет. Но откако овие гласини се појавија во медиумите, Хелена реши да се огласи и изјави дека нејзиниот партнер е разведен.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Нејзиното момче ја запроси во хотелска соба во Шпанија, а апартманот беше украсен со ружи.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Како Хелена изгледаше на својата венчавка погледнете во галеријата што следува…

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ

Фото: Инстаграм/ Хелена Топаловиќ
(Visited 4.461 times, 1 visits today)