Ќерката на Топалко заведе половина од пејачите во „Гранд ѕвезди“ – ќе се изненадите со кои сé фраери беше во врска Хелена

Хелена Топаловиќ, ќерката на фолк пејачот Милан Топалковиќ Топалко, важи за фатална дама за машкиот род.

Фото: Инстаграм

Посебно за мажите кои се занимаваат со јавна работа.

Имено, убавата Хелен во 2012 беше во врска со колегата на нејзиниот татко Јоца Стефановиќ. Тие и покрај тоа што ја имаа поддршката од Топалко, по една година решија дека не се создадени еден за друг и се разделија.

Како што пишуваа тогаш медиумите, нивните обврски ги разделиле. Пејачот морал да настапува на тезги, а Хелена имала обврски околу училиштето.

Таа тогаш се уште беше средношколка.

Фото: Инстаграм/ Влада Станојевиќ

Потоа во 2015 се шушкаше дека Хелена е во врска со шармантниот водител Владимир Станојевиќ. Тие ја криеја нивната љубов, а Владимир ја однесе Хелена за време на краткотрајната романса на патување во Италија.

Фото: Инстаграм/ Слова Васиќ

По една година, Хелена заврши повторно во прегратки на еден колега на нејзиниот татко. Во прашање беше Слоба Васиќ, а нивната врска беше бурна и не траеше долго – се разделија по седум месеци.

Како причина за нивната разделба се наведуваше дека Слоба пронашол љубовна преписка на Хелена со друг.

Фото: Инстаграм/ Милош Вујановиќ

Неколку месеци откако се раздели од Слоба, медумите пишуваа дека Хелена е во врска со уште една Гранд ѕвезда – Милош Вујановиќ, кој денес е среќно оженет со Злата Аранџеловиќ, ќерката на Зорица Брунцлик.

Тие никогаш не ја потврдија оваа врска и тврдеа дека се само пријатели.

Фото: Дамир Џумхур/ Принтскрин/ Јутјуб

Како што пренесуваат српските медиуми, на Хелена очигледно и е преку глава од пејачи, па премина на спортисти.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топалко

Хелена сега веќе седум месеци се забавува со познатиот босански тенисер Дамир Џумхур.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топалковиќ

Тие се уште ја немаат потврдено оваа врска.

Фото: Инстаграм/ Хелена Топалковиќ

Единствено нешто што ги спојува е што и двајцата објавуваат фотографии направени на исти локации низ светот.

 

Извор: Pulsonline

 

Facebook Comments
(Visited 1.290 times, 1 visits today)