Ќерката на Здравко Чолиќ ги ЗАПАЛИ хрватските плажи – Уна воодушевува со својот изглед!

Уна Чолиќ ова лето одмара на хрватското и црногорското приморје.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Ќерката на Здравко Чолиќ е вистинска ѕвезда на социјалните мрежи.

Уна ги воодушеви сите следбеници на Инстаграм со новата објава од плажатата во Црна Гора каде ги поминува летните денови.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Една од објавата на која Уна позира на палубата од јахтата ги запали социјалните мрежи под фотографиите и коментарите се воодушевувачки.

Ќерката на Здравко Чолиќ постојано објавува фотографии на социјалните мрежи.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Таа целосно се препушти на хедонизмот, а воите следбенци секојдневно ги воодушевува со интересни летни кадри.

Таа пред Црна Гора ја посети и Хрватска и таму направи преубави фотографии.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

За потсетувње, Здравко Чолиќ својот приватен живот се труди и понатаму да е далеку од очите од јавноста.

Тој е во брак со Александра Чолиќ со која доби две ќерки Лара и Уна.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Пејачот често знае да каже дека ги исполнува желбите на неговите ќерки.

Здравко Чолиќ раскажа каков татко е а своите ќерки Уна и Лара, а сее присети на еднно необично случување за време на турнеја.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Имено, Чола вели дека неговата сопруга секогааш го критикува бидејќи доволно не е присутен во одгледувањето на ќерките и тоа го глеам како криика, но како и да е сепак се грижи.

Исто така открива дека е многу благ со ќерките отколку кон сопругата.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

– Па ме сакаат и мее слушаат, можам да кажам. Мама мораат, но со мене е поинаку тато повеќе ќе се најде и сум по дарежлив, искрено кажал Чолиќ.

– Тешко е да се бориш со медиумит, мада јас немам лоши искуства со медиумите, не сум во некои големи проблеми , може да биде нешто зајадливо но тука не можеш ништо, но кога се децата во прашање може и да се реагира малку.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Тие не се виновни што татко им се анимава со јавна работа, па се секогаш „ќерките на Чола“, додек тие уште малку не напредуваат, додека не пораснат.

Така да мора да се реагира, а ова останатото јас се навикнав, нема нешто што мене може да ме измести од рамнотежа, признал Чола.

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

Во 55 години кариера Чола видел се и сешто, но едно нешо не може да заборави за време на турнеја некоја обожавателка преку тераса му влегла во собата.

– Јас секогаш се сеќавам на таа случка, кога е попладне, вушност вака како сега пред концерт, жена која на осми спрат ја прескокнала оградата за да влезе во ојата хотелска соба, и ти си фрапиан, од каде таа, можела да падне доле, да загине, така да свашта имаше, долга кариера и тука се имаше, зборува Чола.

 

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Уна Чолиќ / Инстаграм

(Visited 1.365 times, 1 visits today)