Ќерката на Вице Заев ужива на едно од најлуксузните места на светот – фотографијата е хит, посебно заради овој детаљ на неа!

Во овој фустан комплетно го менува впечатокот!

Фото: Принтскрин/ Инстаграм (Ева Заева)

Ќерката на Вице Заев, Ева Заева, која со своите интересни модни комбинации и фотографии од патувањата стана позната на социјалните мрежи ги воодушеви сите со својот гламурозен фустан во кој позираше.

Во прашање е макси фустан со богат дезен во маслинесто зелена и светло-кафеава нијанса, а кој шармантната млада дама го носеше покрај базенот што се наоѓа на големиот балкон на еден од најлуксузните хотели во Дубаи.

Шармантната струмичанка овој фустан кој зрачи со пролетно расположение ги зачини со темни очила за сонце и својата долга пуштена коса, а доколку сакате и вие да заблескате во некој сличен пролетен модел, погледнете ги и нашите предлози од познатите брендови во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм (Ева Заева)

Какви макси фустани се во мода? 

Оваа пролет ќе биде во знакот на лелеави модели н долги фустани со кои лесно се постигнува ефектен изглед.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Можете да ги носите со сандали, патики и чевли со високи потпетици во зависност од ситуацијата, а меѓу најпопуларните ќе бидат долгите модели во живописни бои, потоа долгите фустани со впечатливи ракави и тенки прерамки, како и елегантните и софистицирани пролетни модели од сатен.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Според мислењето на модните гуруа, долгите фустани во бои што привлекуваат внимание и те како ќе бидат посакувани и во текот на летните месеци, а на полиците во продавниците на познатите хај-стрит брендовите веќе одамна се пристигнати најразлични вакви модели.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Покрај овие модели во весели бои меѓу најбараните се и оние со неодолив дизајн на ракавите и со тенки прерамки, како и моделите од сатен. Моделите од овој нежен материјал иако се наменети за посвечени пригоди, можете да ги носите и со кожна јакна и патики, па да добиете и идеална кежуал комбинација и да уживате со пријателките кога одите на кафенце или се шетате со вашиот партнер.

Наши предлози за вашите плакари:

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Zara

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango
(Visited 3.357 times, 1 visits today)