Реклама
Наши ѕвезди

Јулија Мациевска и во седмата деценија важи за една од најзгодните – еве како се одржува во форма

Познатата пејачка и водителка во издание во какво многумина досега не ја виделе

Реклама

Познатата дама ја откри тајната на нејзината витка линија

Македонската водителка и пејачка Јулија Мациевска (63) се уште важи и за една од најзгодните наши познати дами.

Таа веќе со децении со својот изглед никого не осава рамнодушен, па за неа велат дека е жена коа старее како добро вино.

Маркетинг

Јулија и покрај сите проблеми во животот изгледа самоуверено во секое свое издание, а оние што ја познаваат за неа велат дека и во седмата деценија од животот зрачи со младешка енергија.

Маркетинг
Фото: Фејсбук/ Ирена Спировска

Таа неодамна ги израдува сите кога позираше во преубаво издание во кое изгледаше како холивудските диви, а сега откри и како го одржува својот беспрекорен изглед.

Фото: Фејсбук/ Ирена Спировска

Имено, Јулија на својот Фејсбук сподели снимка од теретана и покажа само дел од она што го прави за да биде во топ форма.

Фото: Фејсбук/

Облечена во хеланки и тесна спортска маичка таа се снимаше и ги изненади сите што ја гледаат во едно вакво издание.

„Ако сам не си дадеш мотивација и не си зададеш цел, нема кој друг да се погрижи за тоа. Како можам да бидам добар „коуч“, ако јас не сум пример за тоа. Како можеш да мотивираш друг, ако самит не успееш да се мотивираш. Прекрасно искористено време“, напиша Јулија под фотографиите.

Фото: Фејсбук/ Јулија Мациевска

Фото: Фејсбук/ Јулија Мациевска

Фото: Фејсбук/ Јулија Мациевска

Фото: Фејсбук/ Јулија Мациевска

Фото: Фејсбук/ Јулија Мациевска

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button