Јосипа Лисец во осмата деценија позира во костим за капење каков досега НЕМАТЕ видено

Познатата хрватска пејачка е на летување во Дубровник каде со своето необично модно издание привлече големо внимание.

Јосипа Лисац е позната и по нејзиниот необичен стил кој не може да помине незабележано. Таа на социјалните мрежи објави фотографија на која позира во необичен костим за апење со долги ракави и ногавици.

ADVERTISEMENT

Лисац целото издание го зачини со шешир и несекојдневни очила за сонце, кои се потполно во нејзин стил.

Фото: Инстаграм

„Кралица на стилот“, „Прекрасна“, „Секоја чест Јосипа“, се само дел од комплиментите што ги доби од своите верни обожаватели под нејзината фотографија што ја објави на социјалните мрежи.

Јосипа Лисец во младоста

Мораме да признаеме дека легендарната пејачка која зрачи со својата посебна енергија, без разлика дали е на сцена или на било кое друго место, и на прагот од осмата деценија изгледа убаво, инспиративно и заводливо.

Инстаграм

Браво!

Facebook Comments
(Visited 4.574 times, 1 visits today)
Loading...