Јоксимовиќ останаа без детето – тежок период во нивниот дом

Тешка ситуација во домот на познатиот актер.

Актерот Саша Јоксимовиќ се огласи на својот Инстаграм профил па сподели со своите фанови низ каков тежок период поминал минатата година.

– Mинатата година ми е најлошата во животот, прво го загуби вмее бебето на 22.мај на нашата слава и немав работа. Едвај преживеавме. Денес сум пресреќен, бидејќи сето тоа е зад нас. Многу работам, имам прекрасна сопруга, борец вистински и најдобар и на светот. Фала му на Господ за се. Се ќе помине, напиша актерот на Инстаграм.

Инаку Саша е добро познат водител и актер во Србија, но и познат е по тоа што му е брат на најголемата ѕвезда на Балканот, Жељко Јоксимовиќ.

Браќата толку многу наликуваат еден на друг како да се близнации.

Саша е девет години помлад од својот брат Жељко.

Браќата јавноста одлично ги знае, но никогаш немавме прилика да го запознаеме татко на Жељко и Саша Јоксимовиќ.

Популарниот актер  во една прилика објави фотографија од својот татко.

Тато и јас, се возиме со лифт, долго време се немавме видено… Да си ми жив и здрав, иако не ти е роденден – напиша Саша во описот на фотографијата.

 

Саша Јоксимовиќ постојано објавува фотографии на својот Инстаграм профил, од својата сопруга која е негова најголема поддршка, исто така често знае да објави фотографии и од неговиот син како изгледа неговото попладне кога се дружи со својот наследник.

Погледнете во продолжение:

 

 

 

 

(Visited 4.036 times, 1 visits today)