Реклама
Наши ѕвезди

Јован е копија на тато: Мицкоски го покажа синот и му го честиташе роденденот

Синот на македонскиот политичар е негова копија.

Реклама

Мицкоски јавно му го честиташе родеденот на својот наследник.

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи освен објави поврзани со неговата професија, споделува и семејни фотографии.

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

Освен што е политичар, тој е и професор на машинскиот факултет во Скопје.

Маркетинг

Долги години е во брак со неговата сакана Розе, која по професија е професорка по македонски јазик во гимназијата „Орце Николов“.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

Розе и Христијан се запознале уште за време на студентските денови, а во 2005 година одлучиле да го кажат судбоносното „да“.

Денес се родители на две деца, двата сина Јован и Антонио.

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

Во нивното семејство деновиве имаше прекрасна причина за славење.

Првиот син на парот, Јован, прослави полнолетство.

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

Гордиот татко роденденот му го честиташе и на социјалните мрежи, а сподели и нивна фотографија.

Мора да се забележи дека Јован е копија на Христијан.

„Секогаш сопственото дете во очите на својот родител е малото и наивно дете, но 18 години се доволно за да човек сфати дека годините си минуваат, а јас колку и да се трудам сепак заедничките моменти се прекратки за да бидат доволни. Синко среќна 18ка, ти посакувам сам да се бориш низ животот и со знаење и труд да ги отвораш сите врати, да носиш правилни одлуки и никогаш да не се разочаруваш од неуспехот, тоа да ти биде мотив за борба и нов успех.
Среќно полнолетство Јован“, напиша Мицкоски.

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

ФОТО: Фејсбук / Христијан Мицкоски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button