Реклама
НовостиШминка

Јована Јоксимовиќ без трошка шминка и без филтри – водителката го покажа своето вистинско лице

Нејзиното лице на сите им е познато, но во вакво издание не сте ја виделе досега

Реклама

Изгледа одлично во петтата деценија

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ сподели неколку објави и ги воодушеви сите.

Имено, шармантната водителка која важи за едно од најпознатите лица од малите екрани во регионот, но и за елегантна дама која никогаш не греши кога се стилот и модните комбинации во прашање, сега го покажа својот природен изглед.

Маркетинг

Таа објави фотографија на која нема ни грам шминка на лицето и со својот шарм повторно го воодушеви луѓето.

Маркетинг
Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Иако ова е еден од ретките моменти во кој можеме да ја видиме како изгледа во природно издание, без магијата на сите оние мали „стапчиња“ и трикови со кои жените си го разубавуваат лицето, многумина и порачаа дека таа и вака блеска, во своето 100 % природно издание, а нејзиното лице речиси и да нема ниту една брчка.

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Јована на малите екрани е присутна веќе речиси 20 години, а нејзиниот изглед како воопшто да не се променил низ годините.

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Таа и во петтата деценија освојува со својата природна убавина, а како изгледше во ова издание, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Инстаграм/ Јована Јоксимовиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button