Јелена Карлеуша нарави вистински спектакл на социјалните мрежи – костумите се cкaндaлoзни, погледнете како изгледаше

Карлеуша вети спектакл и вчера конечно го направи тоа.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Концертниот спектакл на поп-ѕвезда започна преку апликацијата „YouBox“ во 21 часот, и траеше час и половина.

Јелена слета на концертот во голем, црн хеликоптер со нејзините иницијали, „Ј.К.“, и сето тоа започна со добро познатиот хит „Само лево“.

На пистата, таа беше пречекана од машки и женски танчери, кои носеа посебна кореографија и имаа сигнали во рацете.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Откако излезе од хеликоптерот и ја испеа првата песна, Јелена влезе во џипот и со танчерките се возеше на сцената.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Многумина беа воодушевени кога девојките од групата Хурикан се појавија на сцената заедно со Карлеуша.

Во еден момент на концертот се слушнаа ударите на хит песната „Аста ла Виста“, со која Хуриган требаше да ја претставува Србија на Евровизија која за жал се одржа само на интернет заради пандемијата.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Ксенија Кнежевиќ, Ивана Бум Николиќ и Сања Вучиќ се појавија пред металните буриња на кои беше напишано Ј.К.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Потоа им се придружи и Јелена Карлеуша, а заедно го изведоа, несомнено, хитот на годината.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Потоа заедно настапија и со популарната песна на Карлеуша „Навистина е добро да бидам јас“.

Како тоа изгледаше погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Извор: Gossip.com

Facebook Comments
(Visited 53 times, 1 visits today)