Јавноста ја нема видено цели 20 години – ова е ќерката на Аца Лукас, и таа е дел од Гранд!

Аца Лукас е среќен човек.

Фолк пејачот Аца Лукас е горд татко на четири деца. Синот Лазар и ќерката Милјана ги доби од првиот брак со сопругата Светлана, а од другиот брак со Наташа го има синот Андреја.

Лукас од третиот брак со Соња Вуксановиќ ја има ќерката Викторија, која е татина галеница.

Пејачот е навистина богат човек, четворица наследници кои од нив ќе го наследат својот татко останува да времето да покаже.

Српската јавност не е во прилика да ја видат ќерката на Лукас, Милјана, иако го има познатиот и успешен татко, таа сама си заработува свои пари, и работи како шминкерка во Гранд телевизија.

Милјана пред две години му подари на Лукас внука, Миња за која пејачот е посебно поврзан.

– Право да ви кажам мислам сите кои зборуваат дека се чуствувале не знам ни јас кога им се родил син или ќерка, или кога добиле внуци, измислуваат.

Далеку од тоа дека не сум емотивен, но во мене се е исто. Преубаво. Навистина не можам да рангирам кога емоцијата била посилна.

Знам дека секој пат беше преубаво- и кога ги добив моите деца, и кога ми се роди првата внука, изјавил Аца Лукас за медиуите.

Многумина велат дека Милјана личи на Аца, што велите вие?

 

Обожавателите на Аца Лукас имаа можност малата Викторија да ја видат и на концертите на фолкерот, во една прилика малата Викторија ја качи дури и на сцената.

Таа фотографија пејачот ја објави на својот Инстаграм профил, и напиша под неа „Татино злато“, што доби многу убави коментари од фановите.

Еве како изгледа малта Викторија.

 

 

 

(Visited 805 times, 1 visits today)