Ѕирнете во луксузниот дом на Емина Јаховиќ – Истанбул на дланка, деталите ќе ве воодушеват!

Ѕирнете во рајот на пејачката.

Емина Јаховиќ во центарот на вниманието со нејзината нова објава на Инстаграм.

Популарната пејачка на Инстаграм објави како изгледа нејзиниот дом во Истанбул.

Нејзината недвижнина во најголемиот град во Турција е елгантна декорирана, а посебно внимание привлекува погледот од терасата од каде се гледа морето.

За потсетување, Емина Јаховиќ пред неколку недели престојувала во Белград поради промоцијата на новата козметичка линја, а како што вели таа дека тоа е само еден почеток со нејзините инзнеадувања за публиката.

Покрај музиката таа влезе во светот на бизнисот.

Инаку, за Емина и Мустафа неодамна се шушкаше дека решила за време на карантинот повторно да живеат заедно.

Имено, тие се разведени, но сопругот и помогна и околу нејзината последна песна „Кризирам“, која излезе неодамна и брои милионски прегледи.

Покрај ова за нив веќе некое време се шушка дека се вратиле на старото, а Емина и самата во неколку наврати призна дека познатиот турски пејач и по разводот останал добар пријател со неа и дека одлично функционираат заради децата.

Од друга страна, магазинот „Свет“ неодамна објави дека Емина се вратила во вилата на Мустафа откако на тоа ја убедил помладиот син Јавуз и сега повторно живеат како семејство.

Тоа го направиле заради епидемијата, како малолетните деца би можеле подолго време да поминуваат со својот татко.

 

Во продолжение погледнете како изгледа нејзиниот двор, како и неколку простории во нејзиниот дом.

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 817 times, 3 visits today)