Ѕвездата на турските серии пред олтар – ова е среќникот кој го криеше три месеци!

Актерката Ебру Сахин која е една од најбараните турски актерки реши да застане пред олтар.

Актерката почетокот на летото се најде среде скандал кога за рок од две недели била видена со двајца различни мажи и тоа во близок контакт.

Прво се забавувала на плажа со еден турски пејач, а по два дена фоторепортерите ја уловиле со познатиот кошаркар Чедим Осман со кого подоцна се воспостави дека се во врска, иако таа тврдеше дека не се.

Имено, фоторепортерите ја снимиле во едно познато турско летовалиште во друштво со 25-годишниот Осман, а откако фотографиите станале главна тема на турските медиуми, парот сфатил дека повеќе не треба да крие, па на Инстаграм споделиле фотографија.

– Да, вистина е дека сме заедно. Засега одлично се сложуваме и се забавуваме, напишала 26 годишната актерка под фотографијата.

Но во медиумите се шпекулира дека познатиот кошаркар ја запросил актерката, овие информации не се потврдени ниту се демантирани, останува да видиме што носи времето.

Ебру наводно во едно интервју изјавила дека нејзиниот партнер сака да се занимава со спорт бидејќи актерката од 11. годишна возраст се натпреварувала во трчање. И изјавила дека денот без спорт за неа е изгубен ден и не се чуствува мирно, сега актерката се занимава со спорт само рекративно колку да си ја одржува формата.

 

Во продолжение погледнете уште неколку преубави фотографии на преубавата актерка која ги објавува на својот Инстаграм профил, мажите дефинитивно уживаат во нејзините објави.

 

 

 

 

(Visited 1.067 times, 1 visits today)