Реклама
Наши ѕвезди

Што се случува со Гавазова, ова е нешто што ретко кој од Македонија го прави, фановите воодушевени

Женска топ. но може да ја гледаат само на ТикТок?

Реклама

Пејачката се подготвува за својата нова турнеја, а во меѓувреме своите фанови ги израдува со уште една песна

Нашата позната фолк-пејачка Сузана Гавазова неодамна го промовираше спотот за својата нова песна „Далавера“, а сега, повторно ги изненади своите обожаватели, со уште една песна и спот.

Имено, Гавазова сега го промовираше спотот за песната „Тик Ток“ која е дело на Орце Зафировски, а е снимен во соработка со ИН продукција и премиерно беше прикажан на сателитската „ИНТВ“.

Маркетинг

Принтскрин/ Јутјуб

Инаку, пејачката овој спот го објави само неколку дена по објавувањето на спотот за песната „Далавера“ со кој исто така привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Маркетинг

Принтскрин/ Јутјуб

Таа соработува со најголемите музички професионалци во земјава кога е овој вид на музика во прашање, а како изгледа во своето металик сребрено изданија во новиот спот и зошто песната веќе е своевиден хит на социјалните мрежи, погледнете во продолжение…

Потсетуваме, Гавазова овој месец ја започнува турнејата во Австралија каде заедно со екипата од Молика имаат закажано настапи.

Принтскрин/ Јутјуб

Како што може да се види од нивните објави на социјалните мрежи, влезниците за овие забави се распродаваат како „алва“.

Повеќето настапи се веќе распродадени, а многу нашинци што живеат во оваа земја со нетрпение ја очекуваат оваа „тајфа“ и воопшто не се сомневаат дека забавата ќе биде незаборавна.

Повеќе за ова прочитајте тука

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button