Реклама
Стил

Што се случува со Анета, никој ја нема видено во вакво НЕОБИЧНО ИЗДАНИЕ – им одржа лекција на сите

Новата промена на пејачката ги воодушеви сите

Реклама

Пејачката изгледа беспрекорно

Познатата фолк-пејачка Анета Љумамковска во последните неколку дена повеќе пати не воодушеви со своите модни приказни.

Таа секогаш изгледа елегантно и женствено и е една од ретките што можеме толку често да ги видиме во потполно природно издание, како без шминка на лицето, така и во опуштени комбинации.

Маркетинг

Но овој пат Анета заблеска во супер-модерно издание, а нејзините фанови се повеќе од воодушевени.

Имено, пејачката за оваа пригода одлучи да облече шик сребрени панталони со поприлично широк крој потсетува на спортски тренерки, а целото издание го заокружи со тесна и светкава црна блуска и елегантни црни чизми до глужд со тенки високи потпетици.

Целата модна приказна Анета ја „зачини“ со нејзината препознатлива насмевка и нова шик фризура, но и не претерано наметлива шминка истакнувајќи го својот природен шарм во преден план.

Пејачката во ова издание изгледаше урбано, младешки и с*кси, и можеби ова е најдоброто нејзино вакво издание досега.

Посебно што металик нијансите се во мода оваа сезона, па барем едно вакво парче треба секоја дама да има во својот плакар.

И доколку го изберете вистинското паче за вас со крој што ви стои, навистина се големи шансите и вие да блеснете во нив.

Фото: Инстаграм/ Клер Вејкман

А неколку интересни парчиња за кои се инспириравме од ова шик издание на Анета погледнете вo продолжение…

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм/ Клер Вејкман

Металик нијансите се вратија на голема врата, па не мора да ја чекаме Нова Година за да заблескаме и ние како нашата позната пејачка. Впрочем тоа го потврдуваат и бројните светски дизајнери кои металик нијансите ги вклучија во своите есенски колекции. Па затоа ако сакате и вие да бидете во чекор со трендовите, сребрената боја треба задолжително да ја вклучите во вашиот список за празничен шопинг, без разлика дали ќе изберете некој моден додаток, фустан или било кое друго парче облека…

Pull and Bear

Zara

Mango

Mango

Mango

Поврзано

Back to top button