Реклама
Наши ѕвезди

Што се случува со Алачки? Нема некој што не беше крајно изненаден, во вакво издaние не сте ја виделе

Еве како треба да изгледа една дама на нејзини години

Реклама

Изгледаше топ во ова издание

Адријана Алачки речиси секојдневно објавува фотографии со кои што пријатно ги изненадува своите верни фанови.

Таа тоа го направи и сега, но наместо некој кулинарски специјалитет од нејзиното шоу „Вкусот на традицијата“ што најчесто објавува, Алачки ги воодушеви сите со комбинацијата што ја носеше во оваа пригода.

Маркетинг

Имено, таа позираше во преубав свилен фустан преку кој носеше сако, а целото издание го зачини со чевли со панделка.

Маркетинг
Фејсбук/ Адријана Алачки

Во прашање е елегантен модел кој сосем пристојно може да камуфлира вишок килограми, а воедно е и пријатен за носење како на коктел забави така и во најразлични вечерни изданија.

Алачки целото издание го заокружи со нејзината преубава фризура и интересни обетки, додека на лицето имаше суптилна шминка.

Фејсбук/ Адријана Алачки

Многумина беа воодушевени од ова нејзино издание, впрочем како и од сите останати што оваа дама ги покажува во последно време.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фејсбук/ Адријана Алачки

Фејсбук/ Адријана Алачки

Фејсбук/ Адријана Алачки

Фејсбук/ Адријана Алачки

Фејсбук/ Адријана Алачки

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button