Реклама
СтилШопинг

Штипјанка и во фустан од Зара од 1990 денари изгледа гламурозно – тајната се крие во овој детаљ

Еве како да изгледате шик и гламурозно во фустан што сите можат да си го дозволат

Реклама

Изгледа како милион долари

Македонската дизајнерка Маја Кикириткова со своите последни објави на социјалните мрежи ги воодушеви сите.

Таа е поприлично активна на интернетот и речиси секојдневно објавува фотки, но и споделува модни и бјути совети.

Маркетинг

Сепак, овој пат оваа млада мама на две деца ги воодушеви сите со своето модно издание во кое изгледаше како тигрица.

Маркетинг
Фејсбук/ Маја Кикириткова

Таа позираше во фустан со животински прит, додека целото издание го зачини со златен накит и чанта од познат светски бренд.

Фејсбук/ Маја Кикириткова

Станува збор за фустан пронајден на полиците во „Зара“ во кој Кикириткова изгледаше шик и гламурозно, а кој во продавниците на овој шпански бренд чини 1990 денари.

Фејсбук/ Маја Кикириткова

Фејсбук/ Маја Кикириткова

Фејсбук/ Маја Кикириткова

Како Маја го носи овој фустан, но и уште неколку интересни модели од овој бренд со сличен дезен, погледнете во продолжение…

Зара

Зара

Зара

Зара

Зара

Зара

Зара

Зара

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button