Шкорпиите ве гледаат во очи, Лавовите се атлетски градени – како да препознаете кој е неговиот хороскопски знак?

Физичките карактеристики на хороскопските знаци

Дали знаевте дека Близнаците имаат високо чело, а Вагата шармантна боја на гласот и убава насмевка? Или дека Лавовите секогаш се атлетски градени, додека Овните ретко имаат проблем со вишокот килограми?

ADVERTISEMENT

Многумина се запознаени со општите психички карактеристики на својот хороскопски знак. Сепак, дали знаевте за овие физички ставки што ги карактеризираат хороскопските знаци?

Овен (21 март – 19 април)

Имате силен и стабилен изглед, со силни веѓи, нос, брадата и уста. Вие сте со просечна висина, но со силна структура на коските. Имате светла или црвена коса. На лицето обично имате карактеристика во облик на бемка (знак на убавина). Во главно сте во добра здравствена состојба. Имате добро држење на телото и се движите брзо.

Бик (20 април – 20 мај)

Имате симетрично лице и полни, сензуални усни. Вашето лице е овално, а носот ви е кренат кон врвот. Имате здрава, густа коса. Вратот ви е изразен – може да биде дебел, долг и елегантен. Имате силна вилица. Се облекувате стилски и носете квалитетна облека.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)

Вие сте високи и силни и имате продорни очи. Вашето лице е експресивно. Се чувствувате како да сте полни со енергија, дури и кога спиете. Имате убав тен, високо чело и долг и убав нос.

Рак (21 јуни – 22 јули)

Лицето и телото ви се заоблени. Имате мека кожа и изразени јаготки, вашиот тен е убав, а носот ви е мал. Вашата коса е претежно црна и тенка. Имате мали раце и нозе. Вашите гради и стомак се изречени на некој начин – имате плочки или тркалезен мек стомак и големи гради.

Лав (23 јули – 22 август)

Широко чело, голем нос, густа коса. Вие сте високи и имате долги нозе. Имате потенцијал да бидете убаво градени и со широки раменици. Вашите движења се отмени, очите обично се темни – не само кафеави или црни, туку и темнозелени или темносини.

Девица (23 август – 22 септември)

Изгледате сериозно и будно. Вашата висина е просечна и сте згодни. Немате нацртани контури или карактеристики на лицето, што е во согласност со вашата желба да не бидете забележани. Се движите елегантно и изгледате помладо од колку што сте. Можете лесно да зацрвените кога ви е непријатно. Очите ви се јасни и светли.

Вага (23 септември – 22 октомври)

Имате овално или лице во облик на срце со пријатни карактеристики. Вие сте со просечна висина и градба. Имате тенденција да се здебелувате со годините. Имате убави усни и нос. Може да имате и дупки во образите и брадата. Имате шармантна гласовна боја и убава насмевка.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември)

Имате ковчесто лице, со хармонични размери, сензуални усни, изразени јаготки, нос и очи. Вашата коса обично е убава, густа и кафеава. Вие зрачите со моќ, сериозност и покриени сте со тајност. Додека зборувате, директно го гледате соговорникот во очите. Имате убав тен.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Вие сте силни, високи или многу високи. Имате убава насмевка на вашето лице со која зрачите позитивно во секое време. Имате густа коса, но и тенденција да се дебелеете со текот на годините.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Вие сте тенки, но и не сте многу високи. Имате хармонични карактеристики и долг нос. Очите ви се продорни и сериозни. Имате длабок глас и права коса. Се движите бавно, но решително. Имате убави заби.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Вие сте високи, со убави нозе, широки рамења и колкови. Имате високо чело. Вашата коса е претежно темна, права и густа. Очите ви се светли и транспарентни.

Риби (19 февруари – 20 март)

Не сте многу високи и понекогаш можете да имате проблеми со прекумерна тежина. Очите ви се големи и воодушевувачки. Имате убава насмевка и здрава коса. Вашите физички карактеристики се најтешки за опишување бидејќи сте мешавина од други хороскопски знаци. Ова е токму она што ве прави препознатливи како Риби.

Facebook Comments
(Visited 106 times, 1 visits today)
Loading...