Реклама
Наши ѕвезди

Шеф Марк во нова авантура – познатиот готвач јаваше магаре

Познатиот македонски готвач се впушти во нова интересна авантура.

Реклама

Марк се качи на магаре и предизвика бура реакции на Инстаграм.

Македонскиот готвач Марк де Јонг и неговата сопруга Василка обожаваат да патуваат и ја користат секоја можност да заминат некаде.

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Вљубеници се во потоплите предели и најчесто одат таму каде што има сонце и море.

Маркетинг

Не ги држи место и постојано се на различна дестинација.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Тие се доказ дека годините се само бројка и дека цел живот има време за уживање и забава.

Марк, кој беше дел од популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, својата романтична страна често ја покажуваше и јавно пред камерите.

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Дури и во емисија ја поздравуваше својата сакана и упатуваше пофалби за нејзиното готвење.

За потребите на проектот на кој работи, насловен „Авантурите на Марк“, Марк и Василка често посетуваат различни места во Македонија.

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Овој пат парот замина на поегзотично место – Мароко.

Оттаму готвачот сподели видео со кое ги засмеа своите следбеници.

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Тој јавна магаре кое му помогна да искачи угорнина.

Под видеото веднаш се редеа лајкови и коментари.

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

ФОТО: Инстаграм / Марк Де Јонг

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button